Madhes Khabar
अन्तर्राष्ट्रिय

६ महिनामा ८७ हजारले त्यागे भारतीय नागरिकता

काठमाडौं, ६ साउन : भारतमा पछिल्लो ६ महिनामा ८७ हजार जना भारतीयले देशको नागरिकता त्यागेका छन् ।सन् २०२३ को जनवरीदेखि जुन महिनासम्म ८७ हजार जनाभन्दा बढी भारतीयले देशको नागरिकता त्यागेका त्यहाँका विदेशमन्त्री एस जयशंकरले जानकारी दिएका हुन् । अघिल्लो वर्ष अर्थात् सन् २०२२ मा दुई लाख २५ हजार जनाले भारतीय नागरिकता त्यागेर विदेशी नागरिकता लिएका थिए ।

विदेशमन्त्री जयशंकरले भारतीयहरूले अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा रोजगारी खोजिरहेका र धेरैले व्यक्तिगत सुविधाका लागि विदेशी नागरिकता लिएका बताए । उनले यति ठूलो सङ्ख्यामा देशबाहिर बसेका भारतीयहरु आफ्नो देशकै सम्पत्ति भएको पनि दाबी गरे ।

 

Related posts

एसियाको सबैभन्दा धनी व्यक्तिमा फेरि भारतका अडानी

MadhesKhabar

कांग्रेस छाडेर हार्दिक पटेल भाजपामा

MadhesKhabar

भारतको मणिपुर राज्यमा जातीय हिंसामा ५४ जनाभन्दा बढीको मृत्यु

MadhesKhabar

Leave a Comment