Madhes Khabar
अर्थतन्‍त्र रोचक दुनियाँ

देशभर जसको चर्चा छ लौरो चुनाव चिन्ह – ७३ लाख रुपैयाको लौरो विदेशबाट आयात

मधेसखबर
वीरगन्ज,०८जेठः
स्थानीय तहको निर्वाचनको मतपरिणाम आउँदै गर्दा अचेल देशर नै लौरोको निकै चर्चा छ ।काठमाण्डौ महानगरपालिकामा लौरो चिन्ह पाएका स्वतन्त्र उम्मेदवार बालेन्द्र साह मेयरमा फराकिलो मतले अग्रता लिइरहेका बेला देशविदशेमा उनको चर्चा चलिरहेको छ । धरानमा पनि लौरो चिन्ह पाएका मेयरका स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्क साम्पाङ पनि अग्रता लिएर चर्चा बटुलिरहेका छन् । पर्सामा पनि एक वटा वडामा लौरो चिन्ह पाएका एक स्वतन्त्र उम्मेदवार वडा अध्यक्षमा विजयी भइसकेका छन् ।
यसरी लौरो चुनाव चिन्हले सर्वत्र चर्चा पाइरहदा देश लौरोमा पनि परनिर्भर रहेको विषय थोरैलाई मात्र जानकारी छ । विगत दशकमा मुलुकमा लौरोको आयात ठूलो परिमाणमा भएको पाइएको छ ।
नेपालमा आयात हुने लौरोहरू चीन र भारतबाट बढी मात्रामा आउने गरेका छन् । यो तथ्यांकले नेपालमा लौरो उत्पादन गर्ने उद्योगको सम्भावना रहेको स्पष्ट हुन्छ । यसका लागि आवश्यक नीतिगत तथा प्रोत्साहनात्मक व्यवस्था हुन आवश्यक छ ।साभारःआर्थिक अभियान

Related posts

नयाँ बजेटमा कृषिजन्य उद्योगहरुलाई प्रोत्साहित गर्ने नीति ल्याउन संघको माग

MadhesKhabar

सुनकाे मूल्य ताेलामा ११ सयले घट्याे

MadhesKhabar

वीरगन्जको सुक्खा बन्दरगाहबाट १० वटा कन्टेनर चोरी

MadhesKhabar

Leave a Comment